Woliński Park Narodowy – królestwo pięknych klifów i niesamowitej przyrody

Marzy Ci się odpoczynek od codziennej bieganiny? Szukasz ustronnego miejsca, gdzie z dala od zgiełku będziesz mógł zanurzyć się w piękną przyrodę i krajobrazy oraz prawdziwie zrelaksować? Nadmorski Woliński Park Narodowy jest stworzony dla Ciebie. Park znajduje się na Pomorzu Zachodnim, na największej polskiej wyspie – Wolin. Jeśli więc planujesz podróż w okolice miast Świnoujście lub Międzyzdrojów, koniecznie odwiedź Woliński Park Narodowy i poznaj jego piękną przyrodę. To świetna forma wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

baltichome1_0506

Woliński Park Narodowy – najpiękniejszy fragment polskiego wybrzeża klifowego

Woliński Park Narodowy został założony w 1960 roku za sprawą zasłużonego leśnika Mieczysława Tarchalskiego. Początkowo był pierwszym w Polsce parkiem morskim. Położony jest w środkowo-zachodniej części wyspy Wolin, między Zalewem Szczecińskim a Zatoką Pomorską.

Obecnie na 11 hektarach powierzchni parku podziwiać można unikalną, niespotykaną nigdzie indziej faunę i florę. To wyjątkowe miejsce jest bardzo zróżnicowane. Są tu pasma wzniesień moreny czołowej, dzięki czemu klify osiągają zadziwiającą wysokość nawet 93 metrów. To bez wątpienia najbardziej spektakularny i piękny odcinek polskiego wybrzeża. Drugim niezwykle wyjątkowym obszarem jest delta Świny – to kilkadziesiąt urokliwych wysepek z licznymi cieśninami.

Symbolem parku jest orzeł bielik, którego okazy można oglądać na jego terenie w wolierach. Zobaczyć tu można również rzadkie ssaki morskie takie jak morświny i foki szare. Ale główną atrakcją Wolińskiego Parku Narodowego jest przede wszystkim zagroda żubrów oraz zachwycające widoki. Plaże, klify, zielone lasy – to wszystko czeka na Ciebie w tym wyjątkowym miejscu i jest fantastycznym otoczeniem dla aktywnego wypoczynku.

baltichome1_0506baltichome1_0506

Pospaceruj brzegiem morza i zachwyć się fauną i florą

Aktywny wypoczynek to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na regenerację organizmu. Jest świetny na spędzenie czasu, nawet gdy na dworze jest chłodno, a pogoda jest niepewna. Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego są trzy szlaki turystyczne: czerwony, niebieski i zielony. Wędrując nimi, możesz podziwiać piękne krajobrazy z wielu punktów widokowych, m.in. Kawczej Góry, Piaskowej Góry czy Zielonki, zobaczyć unikatowe Jezioro Turkusowe, wybrzeże Klifowe nad Zalewem Szczecińskim, pomnik przyrody – dąb „Prastary”.

Ogromnym powodzeniem cieszy się szlak zielony, przy którym znajduje się rezerwat żubrów. Żubry są bez wątpienia największą atrakcją parku, można je podziwiać ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych. Zagrodę odwiedzają chętnie najmłodsi goście Wolińskiego Parku Narodowego – możliwość zobaczenia zagrożonego wyginięciem gatunku jest dla dzieci i dorosłych dużym przeżyciem. W zagrodzie można zobaczyć także inne gatunki zwierząt, które często przebywają tam np. na regeneracji. Będąc w Wolińskim Parku Narodowym, można też odwiedzić Głazy Piastowskie – głazowisko między Międzyzdrojami a Wisełką, czy też bunkier V3 znajdujący się w Zalesiu, gdzie zobaczysz ekspozycję niemieckiej broni V3 z czasów II wojny światowej.

Gdzie przenocować?

Jeżeli zamierzasz odpocząć w Wolińskim Parku Narodowym, na miejsce noclegu najlepiej wybrać Międzyzdroje. To tutaj koncentruje się baza noclegowa i do dyspozycji jest wiele obiektów. Dla osób, które poszukują noclegu w niskiej cenie, najlepszym wyborem będą prywatne pokoje gościnne, pensjonaty czy też domki letniskowe. Jeśli jednak zależy Ci na wyższym standardzie, warto pomyśleć o hotelach lub willach. Ciekawym połączeniem dobrego standardu z przystępną ceną są apartamenty. Międzyzdroje mają ich do zaoferowania bardzo dużo, a ceny porównywalne są zasadniczo z cenami noclegów w pensjonatach. Drugim rozwiązaniem jest wybranie miasta Świnoujście, które również znajduje się niedaleko parku.

Woliński Park Narodowy – dojazd

Brama Dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego, znajdująca się w centrum Międzyzdrojów, to miejsce, z którego rozpoczynają się wszystkie szlaki piesze wiodące przez teren parku. To tutaj znajduje się wejście na jego teren, a także warte odwiedzenia, szczególnie w deszczową pogodę, Muzeum Przyrodnicze parku i woliera, w której podziwiać można orła bielika.

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, piękne krajobrazy, unikalną na skalę świata przyrodę, nie możesz ominąć Wolińskiego Parku Narodowego. To w nim naprawdę wypoczniesz i spędzisz miłe chwile w towarzystwie Twoich bliskich.

86

Wakacje wygodne czy tanie?

86Pytanie tytułowe słusznie sugeruje, że połączenie wakacji tanich i wygodnych jest niezwykle ciężkie do znalezienia, jeżeli nie niemożliwe. Nie ma bowiem dobrych jakościowo i tanich jednocześnie rzeczy. Nie ma tanich i solidnych samochodów, tanich i smacznych potraw, tanich i atrakcyjnych wizualnie czy wygodnych ubrań. Tanie wakacje nie są jakościowo dobre, tak jak tanie buty nie wytrzymają kilku lat noszenia. Wakacje mogą być albo tanie, albo wygodne. Komfort, jakość wyposażenia wynajmowanych mieszkań, bliskość plaży, jeżeli jedziemy nad morze czy stosunek właścicieli posesji do nas, jako gości nie będzie taki sam w przypadku tanich i drogich ofert. Każdy musi zdecydować się na jedną z dwóch możliwości i od razu trzeba wspomnieć, że te tańsze, nigdy najlepszym wyborem nie będą.

Bo za jakość zawsze trzeba zapłacić odpowiednio dużo. Ale nie należy się tym przerażać, bowiem nie chodzi o płacenie tysiąca złotych za jedną noc w komfortowym apartamencie w centrum miasta. W Świnoujściu kurortów, które oferują swoim gościom doskonałe warunki do odpoczynku jest dużo i każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Ceny są przystępne, a jedynie nieznacznie wyższe, niż w przypadku tanich i obleganych pokoi wynajmowanych przez osoby prywatne. Apartamenty w Świnoujściu cechuje jakość oferowanych warunków mieszkalnych. Kto raz spędzi w nich noc, ten zawsze będzie chciał do nich wracać, by korzystać z komfortu i przyjemności, jakie dają. Są wygodne, zadbane, czyste, dobrze wyposażone i to w sprzęty, które nie są stare, a do tego działają sprawnie i bez zarzutu. Jakby tego było mało, to oferowane mieszkania są pięknie urządzone, klasycznie lub nowocześnie, a kolorystyka wnętrz działa kojąco na gości hotelowych.

Wynajęcie tych apartamentów z widokiem na morze nie wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami. Jest drożej, ale w tym przypadku płaci się za jakość mieszkania, jakość odpoczynku i spokój podczas pobytu, który jest dla wszystkich najważniejszy. Jakość apartamentów przekłada się na jakość wrażeń z pobytu w Świnoujściu i w ogóle z całego wyjazdu wakacyjnego lub weekendowego. A jakość ta zawsze powinna być najlepsza, bo wolne dni, które poświęcamy na wyjazdy gdziekolwiek powinny być wyjątkowe i pełne pięknych wrażeń. Zwłaszcza w przypadku urlopów, które zdarzają się nam raz w roku, dlatego warto robić wszystko, by zawsze były udane i pełne niezapomnianych chwil.

85

Wszystko, co najlepsze dla nas i naszych bliskich

85Życie nie wymaga od nas rezygnowania z przyjemności i oglądania się za siebie ze strachem, że coś możemy zrobić źle, wbrew czyjejś opinii. Nie wymaga od nas również podporządkowywania się innym i ich oczekiwaniom w jakikolwiek sposób. Wszystko robimy samodzielnie, o wszystkim decydujemy tylko my i nie my musimy się dostosowywać(chociaż często na to się decydujemy), ale to świat, który nas otacza dostosować się powinien do nas. Jesteśmy wolni i możemy robić wiele rzeczy, ale czasem boimy się ich i wolimy nie ryzykować spokoju czy równowagi, w które żyjemy. A w przypadku wakacji czy wyjazdów urlopowych równowaga i spokój oznaczają najczęściej decydowanie się na słabej jakości noclegi, które nie spełniają żadnych naszych oczekiwań. Jadąc nad morze myślimy, że miejsce, w którym będziemy spać ma nam służyć jedynie do przetrwania nocy i tak właśnie nasze noce podczas wypoczynku wyglądają – ani nie są przyjemne, ani nie cieszą. Są po prostu sposobem na spędzenie kilku godzin pod dachem.

Żeby odczuwać prawdziwą przyjemność nie możemy bać się po nią sięgać. Skoro jedziemy nad morze, skoro mamy urlop, który od dawana panowaliśmy, to dlaczego mamy się ograniczać w trakcie jego trwania? Musimy dbać o przyjemność własną oraz przyjemność naszych bliskich, bo tylko w ten sposób uda się nam zaznać wakacji najlepszych jakościowo, których nigdy nie zapomnimy. W Świnoujściu takie wakacje są na wyciągnięcie ręki, bowiem w mieście tym dzieje się wiele, mnóstwo atrakcji czeka na przyjezdnych i mieszkańców, a duża i zadbana plaża pozwoli na wylegiwanie się na niej w promieniach słońca przez całe dnie.

Jednak nie tylko atrakcje turystyczne są sposobem na polepszenie jakości wypoczynku. Sposobem na zapewnienie sobie wyjątkowo udanego wyjazdu wakacyjnego są komfortowe i zadbane apartamenty w Świnoujściu, które znaleźć można w jednym z wielu świnoujskich kurortów zlokalizowanych w centrum miasta. Apartamenty nad morzem te są gwarancją wysokiej jakości wypoczynku, pozwolą wszystkim na odnalezienie spokoju i ciszy po całym dniu korzystania z tutejszych atrakcji i staną się doskonałym puntem początkowym wszystkich wypraw wakacyjnych. Każdy będzie mógł w nich odpocząć, bawić się ze swoimi bliskimi, a przede wszystkim wyspać się w wygodnych i zadbanych łóżkach.

4-1

Chcesz uciec od problemów i szarej codzienności? Wybierz się nad morze!

Żyjesz w ciągłym napięciu? Czujesz, że brakuje Ci siły, a drobne sprawy zaczynają Cię przytłaczać? Jesteś przemęczony? Jeśli tak, najwyższy czas na relaks nad morzem. Takie odprężenie z pewnością doda Ci energii i sprawi, że na pewne sprawy spojrzysz z dystansem.

Kłopoty są czymś naturalnym. Martwimy się o wiele rzeczy. Z międzynarodowych badań STADA wynika, że 67% Polaków niepokoi się starością. Z kolei podatność na wypalenie zawodowe to problem, który dotyka 62% z nas. Często pracujemy ponad swoje możliwości i angażujemy się w wykonywane projekty. Bywa, że nie dojadamy posiłków i żyjemy w nieustannym biegu. Wśród powodów generujących stres warto wymienić też niespełnienie zawodowe, zajmowanie stanowisk poniżej kwalifikacji i wykonywanie mało ambitnych zajęć.

4-2

Zacznij cieszyć się życiem!

Zdarza się, że nasz organizm nie wytrzymuje narzuconego mu tempa. Wśród sygnałów, które świadczą o tym, że powinniśmy zafundować sobie wolne, należy wymienić: chroniczne zmęczenie, podatność na infekcje, niewysypianie się, bóle głowy, apatię oraz trudności z koncentracją. Jeśli zauważysz u siebie podobne objawy, zafunduj sobie wycieczkę. Urlop to swoisty reset, który pozytywnie wpływa na zdrowie i kondycję psychiczną.

Dlaczego tak się dzieje? Wynika to m.in. z braku rutyny. Na wyjeździe każdy dzień jest inny. Nie wstajemy o tych samych porach, bywamy w różnych miejscach, a także poznajemy nowych ludzi. Nie musimy się też martwić nadchodzącymi wyzwaniami zawodowymi i prywatnymi. Możemy położyć się spać o dowolnej porze. Obecność w znanych kurortach to również okazja na spróbowanie rozmaitych przysmaków i wysokoprocentowych trunków. Dodatkowo trzeba podkreślić, że wypoczynek nad morzem stanowi doskonałą okazję do rozwijania pasji i poszerzania horyzontów.

4-3

Spędź ciekawie czas

Miasta zlokalizowane na północy Polski wyróżniają się licznymi atrakcjami. Do ciekawych terenów zalicza się m.in. Świnoujście. To kurort, a zarazem uzdrowisko, w którym dzieje się mnóstwo niesamowitych rzeczy. W tym miejscu trudno narzekać na nudę. Można zwiedzać zabytki, spacerować po plaży i podziwiać przyrodę. Do dyspozycji są liczne szlaki rowerowe. Latem warto popływać w Bałtyku lub pobiegać po plaży. Do popularnych wariantów wśród turystów zaliczają się też rejsy statkami. W chłodne dni proponujemy zobaczyć przepiękne zabytki. Z kolei wieczorami można wybrać się na spacer po promenadzie lub wyszaleć się w nocnych klubach. Obszary położone przy wybrzeżu słyną także z dobrej kuchni. Najwięcej punktów gastronomicznych mieści się w centrum. Po wyczerpującym dniu wskazane jest zafundowanie sobie różnego typu zabiegów kosmetycznych, np. kąpieli solankowej.

Należy podkreślić, że przebywanie w pobliżu Bałtyku pomaga w dostarczeniu jodu do organizmu. Wprawdzie występuje on w niektórych produktach spożywczych – np. mleku, jogurcie, jajkach, groszku czy ryżu – jednak nie przyjmujemy go w odpowiednich ilościach. Tymczasem pierwiastek ten ma ogromne znaczenie. Reguluje poziom hormonu tarczycy, co przekłada się na lepsze funkcjonowaniu układu nerwowego. Dodatkowo zmniejsza zmęczenie i niweluje stres.

4-4

Nie czekaj, zarezerwuj nocleg nad morzem!

Bez względu na to, jak długi planujesz wypad i kiedy dostaniesz wolne, zacznij rozglądać się za bazą noclegową. Aby znaleźć obiekt spełniający Twoje oczekiwania, sprawdź dostępne apartamenty w Świnoujściu. Pobyt w tym miejscu pomoże Ci zapomnieć o szarej codzienności, troskach i obowiązkach, jednak pod warunkiem, że wykorzystasz ten czas aktywnie!

Źródło: „Your Health”, STADA 2019 https://www.yourhealth.stada/media/1240/stada-group-health-report-2019.pdf

82

Jakość jest najważniejsza

82Co pozostaje po wyjeździe gdziekolwiek, kiedy jakość tego wyjazdu jest niska i niezadowalająca? Co pozostaje we wspomnieniach, jeżeli podczas pobytu gdziekolwiek cierpimy z powodu niedogodności, niewygody, niedziałających sprzętów, które są na wyposażeniu mieszkania aktualnie przez nas wynajmowanego na czas urlopu? Na pewno to, co zabieramy ze sobą z wakacji, które naznaczone były jakimkolwiek niepowodzeniem nie jest dobre dla nas i nie wspominamy tego zbyt dobrze. W przypadku urlopu liczy się każdy szczegół, który robi ogromną różnice w jakości wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Zdają się o tym nie pamiętać osoby, które każdego roku decydują się na wyjazd nad morze i wynajmują dla siebie i dla swoich bliskich najtańsze z możliwych lokali oferowanych przez prywatne osoby. Wypoczynek w takich miejscach nie jest najlepszy, bo brakuje w nich jakości, której każdy z nas potrzebuje.

Czym jest jakość w przypadku wypoczynku wakacyjnego? Jest nią wszystko to, co kojarzy się nam dobrze, a co traktować powinniśmy, jako standard. Jakością jest wyposażenie mieszkań czy pokoi, w których się zatrzymujemy, które nie zmusza nas do narzekania. Są nią albo zadbane, albo nowe meble, z których nie schodzi farba, które nie są poobijane lub obdarte, a które spełniają swoją rolę. Jakością jest łóżko, które nie skrzypi i jest wygodne. Jakość to działający telewizor w pokoju, sprawna kabina prysznicowa bez nalotów rdzy i kamienia. Jakością jest w końcu czystość w mieszkaniu i dbałość o detale, na które nie zwraca się uwagi do czasu, w którym przestają być idealne. Wypoczynek w takim miejscu, które nie powoduje narzekania czy żałowania wydanych na nie pieniędzy powinien być głównym punktem uzależniającym od siebie wybór lokum na czas urlopu.

Taki wypoczynek na najwyższym poziomie możliwy jest w apartamentach w Świnoujściu. Urlopowicze mogą  w nim znaleźć cenione i renomowane kurorty, w których z kolei mieszczą się przestronne, zadbane, nowoczesne i przyjazne gościom noclegi. Spędzenie urlopu w tych miejscach jest gwarancją dobrego wypoczynku i możliwości spędzenia nocy w ciszy i spokoju. Jest to ważne, bowiem nie można z radością zwiedzać atrakcji turystycznych, bawić się na plaży do późnych godzin popołudniowych czy praktykować nocne życie, bez możliwości zwykłego i komfortowego wyspania się. Niewygoda, której doświadcza się podczas snu odbija się znacząco na jakości urlopu za dnia. Dlatego w przypadku noclegów nad morzem nie warto oszczędzać i ryzykować, że nie będą one spełniały naszych oczekiwań.

Para

Przytulny apartament dla dwojga

Wspólne wyjazdy są bardzo ważną częścią każdego związku. Podczas podróży możemy zaznać relaksu, odpocząć od codziennych obowiązków i lepiej poznać drugą osobę. Na romantyczny weekend we dwoje lub dłuższy urlop warto zarezerwować przyjemny apartament. Wcale nie musi być on kosztownym. Z kolei znacznie podniesie standard Waszego wyjazdu. Takie rozwiązanie jest również świetnym pomysłem na świętowanie rocznic związku, ślubu czy Walentynek.

Luksusowe apartamenty nad Bałtykiem

Doskonale wiemy, jak ważne jest wygodne zakwaterowanie podczas urlopu. To właśnie luksusowe, nowoczesne wnętrza pozwalają podróżującym we dwoje w pełni się zrelaksować i odpocząć. Stawiając na pierwszym miejscu komfort i dobre samopoczucie, apartamenty w ofercie Baltic Home cechują się najwyższym standardem i licznymi udogodnieniami. Dlaczego wybierając się nad morze, warto wybrać apartament? Przede wszystkim jest on gwarancją prywatności i intymności. Podczas wyjazdu z drugą połówką są one wyjątkowo ważne. Ponadto ekskluzywne wyposażenie pozwoli na komfortowe spędzenie czasu z ukochaną osobą. Bardzo częstym wyborem jest pokój z wanną dla dwojga, z dużym, wygodnym łóżkiem i tarasem z widokiem na morze. To właśnie na nim będziecie mogli spędzać romantyczne wieczory i długie, beztroskie poranki. Korzystna cena apartamentów Baltic Home, że jest to dobra propozycja dla par w każdym wieku.

Para

Romantyczny wyjazd nad morze

Coraz więcej par decyduje się na podróż do nadmorskich miejscowości nie tylko latem, kiedy trwa pełnia sezonu. To zrozumiałe. Gdy turystów jest mniej, możemy liczyć na większą prywatność, spokój i romantyczny nastrój. Polskie morze zachwyca o każdej porze roku, a coraz liczniejsze atrakcje w Świnoujściu czynne też poza sezonem, sprawią, że z pewnością nie będziesz się nudzić. Ekskluzywne restauracje i nastrojowe kawiarnie znajdujące się przy promenadzie są świetnym pomysłem na przystanek po długim spacerze na plaży. Wyjazd z drugą osobą do ekskluzywnego apartamentu zawsze jest atrakcyjną formą spędzenia wspólnego czasu. Niezależnie od pory roku czy pogody.

Pomysł na urlop dla dwojga

Spędzenie weekendu w luksusowym miejscu gwarantuje wszystkim parom wspaniałe wspomnienia i oderwanie się od codzienności. Ekskluzywny apartament zapewnia wygodę i daje wiele możliwości spędzenia czasu wolnego. Także bez konieczności jego opuszczania. Wysokiej jakości sprzęty, pełne umeblowanie i wyposażenie zapewnią rozrywkę także podczas deszczowych dni czy długich, zimowych wieczorów. Obecność aneksu kuchennego lub w pełni wyposażonej kuchni pozwoli na wspólne przygotowywanie posiłków i przekąsek. A umeblowany taras z widokiem będzie nastrojowym miejscem na wypicie lampki wina.

Sypialnia

Apartamenty nad morzem są chętnie wybierane zwłaszcza na rocznice związków czy święta. Spontaniczny wyjazd nad morze jest również świetnym pomysłem na urodzinowy prezent dla ukochanej osoby. Sprawdź ofertę Baltic Home i wybierz obiekt, do którego chcesz zabrać swoją drugą połówkę!

8-1

Gdzie wyjechać nad morze na weekend?

Chcesz odprężyć się po ciężkim tygodniu pracy? Wycieczka do jednego z nadmorskich kurortów to doskonały pomysł na weekend. Dokąd warto się udać?

Zaplanuj weekend nad morzem

Odpoczynek nad Bałtykiem dostarcza niezapomnianych wrażeń. Taki wariant sprawdza się zarówno w przypadku singli, rodzin z dziećmi, jak i zakochanych w sobie par. Wybrzeże przyciąga rzesze turystów, a to za sprawą licznych atrakcji. Przyjezdni uwielbiają spacerować wzdłuż brzegu, podziwiać naturę – obszary położne w pobliżu morza cechują się bogactwem fauny. Rejony odznaczają się ponadto bogatą historią i mnogością zabytków. Do dyspozycji podróżnych są szlaki piesze i rowerowe. Nie brakuje też punktów serwujących pyszne jedzenie, m.in. restauracji, smażalni ryb i lodziarni.

8-2

Weekend w Polsce – gdzie się wybrać?

Poniżej prezentujemy listę popularnych miast, które można odwiedzić:

Świnoujście

Kierunek wyróżnia się nie tylko ciekawymi obiektami o wartości historycznej, ale również czystymi plażami. Na podkreślenie zasługuje fakt, że miasto położne jest na 44 wyspach. Do znanych zalicza się Karsibór – teren urzeka miłośników przyrody. Mieści się tam rezerwat „Karsiborska Kępa”, w którym żyje przeszło 140 gatunków ptaków znajdujących się pod ochroną. Ornitolodzy mogą podziwiać tam m.in. kanię rdzawą, bielika czy błotnika łąkowego. Wśród interesujących opcji należy wymienić przejażdżki promem. Warto zobaczyć również Fort Gerarda oraz latarnię morską.

8-3

Międzyzdroje

Kurort od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem. Na uwagę zasługuje molo o długości blisko 400 m. Wiele osób odwiedza też Aleję Gwiazd, gdzie zlokalizowane są odciski dłoni polskich celebrytów – m.in. piosenkarzy, aktorów, pisarzy i kabareciarzy. Jeśli lubisz podziwiać krajobrazy, z pewnością spodoba Ci się Woliński Park Narodowym, w którym można oglądać żubry oraz orły bieliki. Ponadto polecamy Gabinet Figur Woskowych. Rzeźby prezentują się wyjątkowo ze względu na staranne wykonanie – ich stroje stworzyli pracownicy Teatru Wielkiego w Warszawie. Interesująco przedstawia się również Bałtycki Park Miniatur. Umieszczono w nim repliki znanych i światowych zabytków, np. helsińskiej katedry i bramy brandenburskiej.

8-4

Kołobrzeg

Kurort cechuje się rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Skoro zastanawiasz się, gdzie wybrać się na weekend, postaw na to znane uzdrowisko. Obszar obfituje w rozmaite atrakcje. Do zwiedzenie są m.in. latarnia morska, Bazylika Mariacka, Bastion Panzer i Muzeum Oręża Polskiego. Proponujemy udać się także na molo. W przypadku, gdy podróżujesz z dziećmi, wybierz się do parku rozrywki lub kup wejściówki do Aquaparku Milenium.

8-5

Ustka

Choć dziś teren tętni życiem i gromadzi fanów dobrej zabawy, w średniowieczu pełnił funkcję osady rybackiej. Ślady po zaszłościach historycznych znajdują się w starej części miasta. Do popularnych zabytków zaliczają się też Usteckie Łazienki. Wbudowano je w XIX wieku i szybko zyskały one uznanie kuracjuszy. Dobrze odwiedzić także Czerwoną Szopę, gdzie niegdyś trzymano sprzęt przeznaczony do ratowania członków załogi statków. Będąc w tym rejonie, trudno przejść obojętnie obok latarni morskiej. Z kolei wieczorem można wybrać się na spacer po promenadzie.

8-6

Znajdź odpowiedni nocleg

Zdecydowałeś już, gdzie wyjechać na weekend? Najwyższy czas na załatwienie zakwaterowania. W tym celu przejrzyj portale ogłoszeniowe i na spokojnie porównaj ceny oraz warunki. Obszary nadmorskie wyróżniają się rozbudowanym zapleczem turystycznym. Do wyboru są hotele, gospodarstwa agroturystyczne oraz pensjonaty. Wiele osób wybiera nocleg w apartamentach z widokiem na morze. Należy podkreślić, że pokoje w Świnoujściu cechują się wysokim standardem. Posiadają udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Zaplanuj ciekawy weekend i spędź go nad morzem!

79

Co zrobić, by urlop nie był stracony?

79Czym jest stracony urlop? Jest to wypoczynek, na który czeka się cały rok, którego pragnie się bardzo ze względu na jego zbawienne właściwości dla naszych nerwów, a który to wypoczynek nie udaje się nam z różnych względów. Z powodu problemów większych lub mniejszych, niedogodności, jakie spotykają nas podczas wyjazdu czy z powodu nieprzewidzianych sytuacji wyższych. Wielu ludzi każdego roku przeżywa takie rozczarowanie – wykupują drogie wycieczki zagraniczne, planują wszystko w pracy i w życiu codziennym, a kiedy wylatują z kraju i lądują na miejscu, okazuje się, że coś nie gra, że pogoda nie taka, jaka być powinna za te pieniądze, lub że jakość wynajętego pokoju wcale nie jest taka wysoka, jak zapewniano ich w reklamach. W przypadku krajowych wyjazdów urlopowych działa taka sama zasada niszcząca wyjazd wypoczynkowy – kiepskie warunki noclegowe i zbyt daleka droga do głównych atrakcji miejsca, a w którym ktoś zapragnął odpocząć.

Żeby nasz urlop nie był stracony, a groźba pojawienia się takiego stanu rzeczy nie dotyczyła nas w ogóle, trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że nie można oszczędzać na wypoczynku i wyjeździe. Szukanie oszczędności w każdym miejscu i aspekcie urlopu dobre jest tylko dla osób, które planują niemal za darmo przemierzyć kilka krajów Europy i dojechać do jakiegoś odległego miejsca. Jeżeli na urlopie chcemy dobrze odpocząć, zamiast poszukiwać ekstremalnych i niezapomnianych wrażeń, to musimy wynająć takie miejsce do spędzania w nim nocy, które pozwoli nam zrelaksować się, nie przejmować się problemami czy jakimikolwiek niedogodnościami. Apartament jest w tym przypadku najlepszym wyborem, bowiem apartamenty cechuje ogromna dbałość o szczegóły, jakość wyposażenia i udogodnienia, które przygotowane zostały z myślą o gościach i podnoszeniu jakości ich wypoczynku.

A najlepsze apartamenty nad morzem, w których spędzić można doskonałe wakacje znajdują się w Świnoujściu, czyli na polskim wybrzeżu, gdzie wiele ciekawych rzeczy jest do zobaczenia i gdzie każdy znajdzie doskonały sposób na spędzenie swojego czasu. Świnoujście jest bowiem piękne, pełne miejsc, w które udać się można pieszo lub dojechać samochodem, a które zapewnią wszystkim długie godziny spacerowania i obcowania z naturą. W mieście tym jest również piękna, zadbana i duża plaża, jedna z najpopularniejszych na polskim wybrzeżu.

Jakość wypoczynku i komfort, w jakim przebywamy podczas naszego urlopu jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na powodzenie wyjazdu. Dlatego nie warto oszczędzać w tym przypadku.

78

Każdy wyjazd powinien sprawiać nam radość

78Nie jest istotne, jak często opuszczamy swój dom i udajemy się na wypoczynek czy w jakąkolwiek podróż. Nie jest ważne, gdzie jedziemy, na jak długo, w jakim celu i z jakimi oczekiwaniami. Nie liczy się pora roku, pogoda czy świat, w którym żyjemy. Najważniejsze jest tylko jedno – byśmy czuli się dobrze podczas wyjazdu, byśmy odczuwali przyjemność oraz byśmy byli szczęśliwi. To jest najważniejszy aspekt wszystkich wyjazdów. Oczywiście radość podczas pobytu w innym miejscu, niż rodzinna miejscowość zawsze uzależniona jest od wielu czynników, na które nie zawsze mamy wpływ, dlatego tak ważne jest, by to, co jest w zasięgu naszych możliwości zostało załatwione, zorganizowane w najlepszy z możliwych sposobów. A sprawa, na którą mamy największy wpływ to zadecydowanie, gdzie pojedziemy oraz gdzie się zatrzymamy na pobyt w danym miejscu.

Kto narzeka najwięcej na swój urlop, wyjazd służbowy czy wypad weekendowy? Osoby, które nie trafiły a dobrą pogodę, a przede wszystkim ludzie, którzy mieli jakieś problemy z noclegami. Pomijając kwestię pogody, skupmy się na lokalach do wynajęcia. Co nam często w nich przeszkadza, w przypadku wyjazdu nad morze? Daleka droga do plaży, to po pierwsze. Po drugie, niska jakość wyposażenia mieszkania, w którym przebywamy. Ten drugi aspekt jest bardzo częsty, bowiem w wielu tanich mieszkaniach na wynajem poupychane są stare i często uszkodzone elementy wyposażenia, co wpływa znacząco na komfort wypoczywania gości. Jest również kwestia podejścia do klientów ze strony osób, które oferują tanie noclegi – z racji tego, że na każde takie miejsce jest bardzo dużo chętnych(bo taniej dla wielu z nas oznacza lepiej), to i ich właściciele nie muszą być zbyt uprzejmi względem swoich gości.

Popularność tanich miejsc do spędzenia w nich wakacji wynika tylko i wyłącznie z ceny za wynajem. Ale odwiedzając takie mieszkania nie czujemy się w nich komfortowo, nie odpoczywamy w nich, a tylko męczymy się w niewygodnych łóżkach i podczas codziennych długich spacerów na plażę. Alternatywą dla takiego rozwiązania są apartamenty na wynajem w Świnoujściu, które oferują znacznie wyższy standard mieszkania i odpoczynku. Bez względu na to, na jak długo mamy zamiar się w nich zatrzymać, bez względu na to, w jakim celu przyjeżdżamy do Świnoujścia, apartamenty z widokiem na morze te będą powodem naszego zadowolenia i przyjemności wynikającej z komfortu i swobody, jakie będą nam dawać. Spędzenie w nich urlopu, weekendu lub wyjazdu służbowego będzie powodem samej radości dla nas i dla naszych bliskich.

77

Dla samotników i dla rodzin

77Kiedy przychodzi moment planowania wyjazdu wakacyjnego, to wielu ludzi staje często przed poważnym dylematem. Z racji liczebności członków ich rodziny pojawia się problem znalezienia lokum, które będzie nie tylko przestronne, ale też wygodne i przyjazne osobom, które będą w nim spędzać urlop. Wszyscy znamy ten widok mieszkań, które przeznaczone są dla sześciu, siedmiu i więcej osób, gdzie w każdym pomieszczeniu poupychane są rozkładane kanapy, które pamiętają czasy PRL. Nieprzyjemny zapach, skrzypiące materace, zaniedbane pozostałe elementy wyposażenia – takie warunki panują w wielu mieszkaniach na wynajem czy to w górach, czy nad morzem. Oczywiście są to lokale tanie w wynajęciu, na które decydujemy się, żeby zaoszczędzić kilka groszy, ale czy wypoczynek na wakacjach ma oznaczać ścisk w miejscu, które pełni bardzo ważną rolę, czyli pozwala się nam wyspać?

Nie jest to żadne rozwiązanie w przypadku większej ilości osób, czyli rodzin z dziećmi lub większej grupy znajomych. Rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert wynajmu mieszkań, które zapewnią wszystkim komfort, wygodę i przestrzeń do odpoczynku. Tak, jak ma to miejsce w Świnoujściu, gdzie renomowane i komfortowe kurorty zapraszają wszystkich turystów do odwiedzin i pozostania w nich na czas urlopu. Apartamenty oferowane przez te kurorty zachwycić mogą wszystkich wystrojem wnętrz, dbałością o szczegóły, jakością elementów wyposażenia, a przede wszystkim bliskością do morza i plaży, która dla wielu będzie największą atrakcją w tym mieście. W ofercie kurortów znajdują się apartamenty mniejsze, jak i większe, które pomieścić mogą do sześciu osób jednocześnie. Przy czym zachowana jest przestrzeń, w jakiej goście będą odpoczywać, a jakość mebli i łóżek nie pozostawia niczego do życzenia, bowiem są to elementy nowe i zadbane.

Oczywiście samotni wędrowcy, urlopowicze, którzy w pojedynkę postanawiają wyjechać na wakacje do Świnoujścia znajdą tu również coś dla siebie. Przytulne apartamenty w Świnoujściu dla jednej lub dwóch osób zadowolą najbardziej wybrednych gości swoim wystrojem i jakością wypoczynku, którą oferują. Wybór jest naprawdę duży i każdy będzie w stanie zarezerwować dla siebie najlepsze miejsce, które sprzyjać będzie odpoczywaniu, zabawie i zagłębianiu się we własne myśli. Jednocześnie cena za wynajem nie jest wygórowana, a w porównaniu do udogodnień, jakie znaleźć można w najtańszych mieszkaniach, jest wręcz niezwykle atrakcyjna. Dzięki spędzeniu wakacji w komfortowych apartamentach nad morzem wakacje wszystkich urlopowiczów nabiorą zupełnie odmiennego i znacznie lepszego znaczenia.